Hatalmas siker a Hungarian Startup University Program Demo Day-en

A Hungarian Startup University Program (HSUP) második tanévének zárásaként – az EFOTT fesztivál kísérő rendezvényeként – Kápolnásnyéken tartották a „HSUP Demo Day” elnevezésű pitch versenyt július 13-án. Az országos HSUP program 27 tagegyetemének 189 projekt-csapata közül az NKFIH ipari partneriből felkért zsűri választotta ki az első körös legpiacképesebb és szakmailag, illetve üzletileg leginkább megvalósíthatónak ígérkező 20 projektet. Az egyetem csapatai hatalmas sikert arattak.

Az Óbudai Egyetem „Agilis prés”„MotivApp” és „FilaMass” elnevezésű startup-jai neves befektetőkből, üzletemberekből álló zsűri előtt mérettetett meg (Czigony Klaudia – Impact Ventures; Hendrich Balázs – Mathias Corvinus Collegium); Macher Péter – Vespucci Partners és Varga-Tarr Sándor – Hiventures).

Agilis prés

– Büszkeséggel tölt el, hogy a legfelkészültebb pitch-eket az ÓE csapataitól hallottam. Kerek, összeszedett, mindenre kiterjedő komplett bemutatkozások voltak. Az előadók tökéletesen tartották az időt, a csapattagok ügyesen felosztották egymás közt a mondanivalót, és a zsűri keresztkérdéseire is kimerítően tudtak válaszolni. A zsűri mindegyik projektet szakmai támogatásra érdemesnek találta, így a csapatok hamarosan felvehetik a befektetőkkel a kapcsolatot – értékelte az ÓE csapatok szereplését Gedeon Tímea, az Egyetemi Kutató és Innovációs Központ (EKIK) Innovációs irodavezetője, a HSUP program koordinátora.

MotivApp

Dr. Berecz József és Árendás Csaba HSUP-mentorok is részt vettek a rendezvényen, ők is pozitívan értékelték az ÓE csapatok szereplését.

– Egyértelműen azt tudom mondani a csapataink prezentációiról, hogy kifejezetten jól sikerültek. Mindegyik csapat betartotta a megbeszélteket, és sikerült bemutatniuk a terméküket, amit a zsűri is nagyra értékelt. Sajnos konkrét befektetési ajánlatot még nem kapott egyik csapat sem, de az Agilis prés csapat két helyről is kapott meghívást, hogy tárgyaljanak, míg a Filamass abban kapott segítséget, hogy mire koncentráljanak a megtakarítási lehetőségek hangsúlyozásakor. Én mindenképpen pozitívan értékelem a szereplésünket – fogalmazott Dr. Berecz József. A csapatok is elégedettek az eredményeikkel, a kiérdemelt szakmai felajánlásokkal.

FilaMass