Ipari Nap az innovációs együttműködés jegyében

A Területi Innovációs Platform kezdeményezés és az egyetemi innovációs ökoszisztéma fejlesztését célzó EcoAction program égisze alatt Ipari Napot szervezett az Óbudai Egyetemen az Egyetemi Kutató és Innovációs Központ (EKIK) december 7-én. A nagy érdeklődésnek örvendő rendezvényen bemutatkoztak az egyetemi karok, a képviselő dékánok és dékánhelyettesek azokat a korábbi jó példákat és kidolgozott szolgáltatás-csomagokat ismertették részletesen, amelyek erősíthetik az ipar és az egyetem közti együttműködést. Az esemény része volt egy kerekasztal beszélgetés is, ahol az ipari partnerek beszámoltak az egyetemi innovációs együttműködésekkel kapcsolatos tapasztalataikról és elképzeléseikről, és már konkrét projekt-ötletek is felmerültek. Abban minden résztvevő egyetértett, hogy az innovációs együttműködés a fejlődés motorja, és hogy a vállalati partnerekkel való kapcsolattartást új alapokra szükséges helyezni. Kölcsönösen előnyös helyzeteket kell teremteni a közös érdekek mentén.

Az Óbudai Egyetem innovációs ökoszisztémáját és fejlesztési stratégiáját Dr. Haidegger Tamás, az EKIK főigazgatója mutatta be.

Előadást tartott:

• Dr. Eigner György, a Neumann János Informatikai Kar dékánja, a Zsámbéki Jövőipari Tudományos és Innovációs Park (ZSTIP) szakmai vezetője;
  • Dr. Varga János – oktatási dékánhelyettes, Keleti Károly Gazdasági Kar;
  • Dr. Csanák Edit – kutatási dékánhelyettes, Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar;
  • Dr. Horváth Richárd – kutatási dékánhelyettes – Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar;
  • Nagyné Dr. Hajnal Éva – kutatási dékánhelyettes, Alba Regia Műszaki Kar, Székesfehérvár (Árendás Csaba, EKIK, tolmácsolásában);
  • Dr. Galambos Péter – az EKIK főigazgató-helyettese, a Bejczy Antal iRobottechnikai és a Kiberorvosi Kompetencia Központ vezetője

„Senki sem lehet olyan okos, mint Mi együtt.” – fogalmazott előadásában Dr. Varga János. A rendezvény moderátora Dr. Zrubka Zsombor, az EKIK-ben működő Egészségügyi Közgazdaságtan Kutatóközpont (HECON) vezetője volt. „Nagyon hasznos volt ez az Ipari Nap, örülünk, hogy egyre aktívabb a párbeszéd az egyetem és az ipari szereplők között. Minden kar egyedi kutatási portfólióval és infrastruktúrával rendelkezik, partnereink első kézből ismerhették meg, hogy mi mindenben tudunk együttműködni. Az egyetemi innovációs ökoszisztéma lényege, hogy egy-egy ragyogó hallgatói ötlet megvalósításától a megaprojektekig tudjunk produktív együttműködési lehetőségekben gondolkodni.” – fogalmazott Dr. Zrubka Zsombor.

Az EKIK hamarosan egy újabb Ipari Napot szervez, ahol újabb karok mutatkoznak be, újabb partnerek előtt.