EFOP-3.4.3-16-2016-00023

Az Óbudai Egyetem komplex intézményi fejlesztései a felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása érdekében
EFOP
1 214 859 392 Ft
1 014 859 364 Ft
csütörtök, június 1, 2017 - kedd, augusztus 31, 2021

A pályázat célja a felsőoktatási szolgáltatások minőségének fejlesztése az Óbudai Egyetemen, a hallgatók vállalkozói készségek, képességek fejlesztése, biztosítva a szakember-utánpótlás igények kielégítését a képzéseinkkel érintett területeken. A projekt keretében ezért hangsúlyos szerepet kap a versenyszféra bevonása a gyakorlatorientált oktatásba, a gazdasági szereplőkkel, különösen a kis- és középvállalkozásokkal való kapcsolatok fejlesztése.

Két kevésbé fejlett régióban új képzési helyszín létrehozására és képzési szolgáltatás kiszervezésére kerül sor: az Óbudai Egyetem salgótarjáni telephelyén, valamint a Kisvárdai Közösségi Felsőoktatási Képzési Központban (KKFKK) kívánja oktatási, képzési és szolgáltatási portfólióját bővíteni, konzorciumi együttműködésben a Kisvárda Első Közösségi Nonprofit Oktató Kft-vel. Célunk, hogy ezek a kedvezményezett járásban lévő intézmények jelentős szerepet vállalva a nem-iskolarendszerű képzésekben is, valódi szellemi központként működjenek, és a helyi gazdaságfejlesztés tényezőivé váljanak.

A konzorcium négy régiót érintő fejlesztést kíván megvalósítani, melynek közvetlen hatásai a kevésbé fejlett régiókban és közvetett hatásai a Közép-Magyarországi régióban egyaránt kimutathatók lesznek.

A projekt megvalósítási helyszínei az alábbiak:

• Az Óbudai Egyetem hagyományos képzési székhelye, telephelyei; Közép-Magyarországi régió, Budapest
  • Az Óbudai Egyetem hagyományos képzési telephelye; Közép-Dunántúli régió, Fejér megye, Székesfehérvár, Alba Regia Műszaki Kar
  • Új telephely létrehozása kevésbé fejlett régióban, területi lefedettség bővítése érdekében; Észak-Magyarországi régió, Nógrád megye, Salgótarján
  • Közösségi felsőoktatási képzési központhoz kapcsolódó szolgáltatásfejlesztés területi lefedettség bővítése érdekében; Észak-Alföldi régió, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, Kisvárda