Online kurzus szellemitulajdon-védelem témakörében egyetemi hallgatóknak

Az Európai Unió Szellemi Tulajdonvédelmi Hivatala (EUIPO) 7 modulból álló szellemitulajdon-védelmi képzéssorozatot indít, kifejezetten egyetemi hallgatók számára.

A képzés során a résztvevők megismerkedhetnek a szellemitulajdon-védelem legfontosabb területeivel úgy mint, a szerzői jog, védjegyoltalom, formatervezési mintaoltalom, illetve a téma európai uniós jogi szabályozási környezetével. Az online kurzus nyelve: angol.

A tanulási terv úgy lett felépítve, hogy lefedje a szellemi tulajdonjogok és a szellemi tulajdonhoz fűződő jogok (védjegyek, formatervezési minták, szerzői jogok, szabadalmak) valamennyi fő területét. Mivel az IP manapság minden iparágban megtalálható, a kötelező tanfolyamokon kívül a tanulási terv tartalmazza a javasolt kurzusok listáját is, amelyek azokra az ágazatokra összpontosítanak, ahol az IP-t alkalmazzák.

Bővebb információ itt olvasható.