Innováció a mérnöki munkában

A megrendezésre kerülő szakmai nap célja az volt, hogy platformot biztosítson az innováció, a kutatás és a tudomány terén érdekelteknek, valamint lehetőséget teremtsen a közelmúltban kiemelkedő eredményeket elért professzorok körében való diskurzusra.

Az Óbudai Egyetem Mini Symposiumot szervezett 2019.08.30-án Innováció a mérnöki munkában címmel. A rendezvényt megelőzően az előadásra felékért professzorok Dr. Kovács Levente rektor által Honorary Professor, azaz címzetes egyetemi tanár kitüntető címet vehettek át a tanévnyitó ünnepségen. Honorary Professor címet az Egyetem Rektora a nemzetközileg kiemelkedő, illetve országosan elismert szakmai teljesítményt nyújtó személyeknek adományozhat.

A kitüntetett professzorok az alábbi témákat ismertették a Symposiumon:

• Prof. Antonio Luque - Hogyan tudják a microrendszerek javítani az egészségünket?
  • Prof. Dr. Dominik Schoop - Az autóipari biztonság kihívásai
  • Dr. Bitay Enikő - Az erdélyi technikai örökség kutatása és megőrzése
  • Dr. Sánta Károly - A közlekedési szektor elektrizálása - Az éghajlati célok kezelésének elsődleges lehetősége?
  • Prof. Bruno Siciliano - A jövő most van! Robotok, AI & Automatizálás