Magyar Tudomány Ünnepe 2019

A Magyar Tudományos Akadémia felhívásához csatlakozva az Óbudai Egyetem rendezvénysorozatot indít a novemberi hónapban. Minden karon és központban magas színvonalú programokkal várják az érdeklődőket.

1825-ben Széchenyi István birtokainak 1 évi jövedelmét Magyar Tudós Társaság alapításának céljára ajánlotta fel, lehetővé téve ezáltal a Magyar Tudományos Akadémia megalapítását. Erre emlékezve 16 éve, hivatalosan minden év november 3-án ünnepeljük a Magyar Tudomány Ünnepét. A 2019. évi Magyar Tudomány Ünnepének mottója „Értékteremtő tudomány”.

A rendezvénysorozat kiemelt célja, hogy bemutassa a tudomány és kutatómunka jelentőségét hazánkban, valamint szemléltesse a magyar tudományos kutatások eredményeit. Az idei évben a kutatómunkát, mint hivatást is népszerűsítik az országszerte elérhető rendezvénysorozatok.

Az Óbudai Egyetem november 4-én egy központi megnyitó keretében indította el programjait, amely ezúttal 16 állomáson várja a résztvevőket.

November 04.             IEEE Day 2019

November 12.             50. Tudományos Diákköri Konferencia

November 14.             14th International Symposium on Applied Informatics and Related Areas

November 14-15.        XXXV. Jubileumi Kandó Kálmán Konferencia

November 14-16.       IEEE Joint 19th International Symposium on Computational Intelligence and Informatics and 7th International Conference on Recent Archievement in       Mechatronics, Automation, Computer Sciences and Robotics

November 15.             Neumann Öregdiák Találkozó – NÖRD

November 15.             IX. Trefort Ágoston Szakképzés - és Felsőoktatás-pedagógiai Konferencia

November 18-19.       International Conference on Central Europe – an Critical Infrastructure Protection /// Középeurópai Kritikus Infrastruktúra Védelem Nemzetközi Konferencia

November 20-21.       International IEEE Conference AND workshop in Óbuda on Electrical and Power Engineering

November 21.             ERC Day 2019

November 21.             Nemzetközi Mérnöki Szimpózium a Bánkiban /// International Engineering Symposium at Bánki

November 21-22.        7th International Joint Conference on Environmental and Light Industry Technologies

November 22.             Egyetem Napja

November 22.             Recent Advances in Intelligent Engineering

November 29.             Symposium for Young Researchers

November 29.             Hol tartunk most és hova szeretnénk eljutni 2030-ig?